Profesjonalne
Usługi Brukarskie

W pełni urządzony dom to także elementy brukarskie.

Właściwie zaprojektowana i ułożona kostka nie tylko podniosą funkcjonalność przestrzeni utwardzając podjazd  lub wjazd do garażu, ale także pomogą podkreślić piękno ogrodu. O ich wykonaniu prac brukarskich warto pomyśleć już na etapie projektowania domu, aby całość tworzyła estetyczną kompozycję.

W Styl-Bruk świadczymy profesjonalne usługi brukarskie w których zakres wchodzi nie tylko wspomniane układanie kostek różnego rodzaju, ale również obróbka materiału na drogi, budowa dróg z materiałów sypkich takich jak żwir, budowa parkingów, palisad, żwirowych opasek wokół domu i wiele innych. 

W celu zapewnienia, jak najlepszej jakości usług świadczymy również wizualizacje 2D oraz 3D, które pomogą zobrazować plan działania oraz efekt końcowy zleconego nam zadania.

Proces Układania Kostki

Rozpoczynając prace przy układaniu kostki, nasze działania zaczynają się od usunięcia tzw. humusu (25-30 cm warstwa gruntu zawierającą roślinność), następnie przygotujemy podłoże wysypując odpowiednią podsypkę, którą zagęszczamy. W dalszej kolejności przechodzimy do prac właściwych tj. do układania wybranej kostki lub kamienia.

Warstwy podsypki mogą się różnić w zależności od docelowego materiału wierzchniego. Jako pierwszą warstwę zazwyczaj rozsypuje się kamień frakcyjny, a na koniec posypkę. Na tak przygotowane podłoże można rozpocząć układanie kostki brukowej. Krawężniki wymagają betonowego fundamentu tak, aby podczas eksploatacji nie osiadały i nie przesuwały się. Na koniec szczeliny pomiędzy kostkami wypełnia się drobnym piaskiem. Finałem pracy jest zagęszczenie i wyrównanie ułożonej kostki odpowiednimi narzędziami np. zagęszczarką.

Oprócz kostki brukowej innym bardzo popularnym materiałem jest kostka kamienna. Proces układania kostki kamiennej jest podobny do wcześniej opisanego. Kostka kamienna jest elegancka i pasująca do różnego rodzaju powierzchni – podjazdy, schody, opaska wokół domu, alejki ogrodowe i nie tylko.

Niezależnie od wybranego materiału, przystępując do prac brukarskich należy zadbać o instalacje podziemne. Warto rozważyć poprowadzenie odpływów wody deszczowej z chodnika, alejki lub drogi tak, aby woda nie stała bezpośrednio na układanej powierzchni. Dzięki temu nie tylko ułatwimy sobie dbanie o czystość podłoża ale również unikniemy kłopotów związanych z podmywaniem podsypki i osiadaniem chodnika.

Katalogi Firm

Korzyści dla których warto
skorzystać z naszych usług

Wieloletnie doświadczenie i odpowiednie uprawnienia i kwalifikacje w różnych dziedzinach

Korzystamy z profesjonalnego sprzętu i wytrzymałych materiałów

Wysoka jakość w niskiej cenie

Terminowość powierzonych nam prac

Wykonujemy